Blog Yazılarımız

tr filo esenboga havalimanı oto kiralama

esenboğa havalimanı oto kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı oto kiralama istediğinizde aracınızı alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı organize sanayi bölgelerine yakındır. Çevre yolu bağlantıları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama – Esenboğa Oto Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı’na geldiğinizde iç hatlar gelen yolcu terminalinden çıktığınızda aracınızı alırken personelimizden gideceğiniz istikamet, yol durumu ve araçlarımız ile ilgili tüm konularda bilgi alabilirsiniz. 

Esenboğa Havalimanı Hakkında – Esenboğa Oto Kiralama

Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin başkenti Ankara’ya hizmet veren uluslararası havalimanı. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. 1955 yılında hizmete girdi. Havalimanının sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi TAV Havalimanları’dır.

Türkiye’nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, “5-10 milyon yolcu” kategorisinde “en iyi havalimanı” seçmiştir.

Esenboğa Havalimanı, Newsweek Türkiye dergisinin 100. sayısında yayınladığı “Türkiye’de Umut Veren 100 Şey” listesinde 22. sırada yer almıştır.

Esenboğa Havalimanı Terminaller – Esenboğa Havalimanı Oto Kiralama

İç Ve Dış Hatlar Terminali – Esenboğa Oto Kiralama

Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin ilk iç ve dış hatları bir arada olan havalimanıdır. Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük ikinci terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. 18 yolcu köprüsü, 18 pasaport gişesi ve dokuz bagaj bantı bulunmaktadır. Toplam 10 milyon yolcu/yıllık kapasiteye sahip terminal binasında 130 check-in kontuarı, dört adet CIP ve bir adet VIP salonu bulunuyor.

Genel Havacılık Terminali – Esenboğa Airport Car Rental

508 metrekare alanda hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali Ocak 2012’de açıldı. Terminalde iç ve dış hatlara seyahat edecek yolcuların güvenlik, gümrük, pasaport işlemleri en hızlı şekilde yapılabiliyor. Terminal Çubuk Yolu, Özel Hangarlar Bölgesi 5 no’lu apronda bulunuyor. İç Hatlar ve Dış Hatlar için ayrılmış iki ayrı salon bulunan terminal TAV tarafından yapıldı ve işletiliyor.

Kargo Terminali

Çok sayıda şirket Esenboğa Havalimanı’ndan kargo hizmeti vermektedir.

Esenboğa Havalimanı’na Ulaşım – Esenboğa Havalimanı Oto Kiralama

Toplu ulaşım

442 Havalimanı-AŞTİ-Kızılay hattında Belko Air adlı belediye otobüsleri şehir merkezinden kalkarak havalimanındaki dış ve iç hatlara götürmektedir.

Ayrıca HAVAŞ şirketi havalimanı-şehir merkezi arasında transfer hizmeti vermektedir. Tüm uçuşlar için servis düzenleyen şirket, Esenboğa Havalimanı, Çubuk Kavşağı, Pursaklar, Hasköy, Keçiören Köprüsü, Etlik Kavşağı, Havaş Şehir Terminali güzergahını izlemektedir. Otogar yolcusu olması durumunda, araçlar Havaş Şehir Terminalinde yolcu indirdikten sonra AŞTİ’ye devam etmektedir. AŞTİ-havalimanı arasında da düzenli servis vardır.

elvankent oto kiralama

Elvankent Oto Kiralama

Elvankent oto kiralama firması ANKARA ve çevre illere oto kiralama, araç kiralama ve rent a car hizmetleri sunmaktadır.

Elvankent Oto Kiralama – Elvankent Rent A Car

Elvankent araç kiralama firması olarak bu yazımızda sizleri kaskolar hakkında genel olarak bilgilendireceğiz.

Araç Kiralama  firmaları kiralık olarak kullanılan araçların olası hasar durumlarına karşı güvenceye almak için uygulanan bir kasko sigortası poliçesidir.

Rent a car Kaskosu alkolsüz ve ehliyetinizin 2 yılı doldurmuş olması durumunda aracın hasarlarını güvence altına almak için kullanılan güvence teminatıdır. Rent a car kaskosu bulunan aracı kiraladığınız zaman güvenli bir şekilde kiralama sürecini güvenli hale getirebilirsiniz.

Rent a car kaskosu araca ve araç içerisindeki kişilerin güvencelerinin teminatır. Araca gelen hasarı muafiyet bedeli dışında kalan bedeli kapsar. Kazaya karışan diğer araçların hasarlarını kapsamaz.

Rent A Car Kasko Muafiyeti nedir? – Elvankent Oto Kiralama

Kasko sigortası firmaları kiralık olarak kullanılan araçların olası hasar durumlarına karşı güvenceye almak için uygulanan bir kasko sigortası poliçesidir. Rent a car Kaskosunda muafiyet Araç bedelinin %5 – %10 arasında muafiyet adı altında, araç kasko bedelinin bu oranlardaki kısmını hasar oluşması durumunda kesintili olarak araç sahibine ödemektedir.

Yani; 100 bin tl kasko bedeli olan bir araçta eğer %5 muafiyetli kasko sigortası mevcut ise 5 Bin TL ye kadar olan hasardan dolayı doğan masrafları karşılamamaktadır.

Rent a car Kaskosu Zorunlu mu ? – Elvankent Araç Kiralama

Rent a car kaskosunun yasal olarak bir zorunluluğu yoktur. Araç Kiralama Firmaları inisiyatifine bağlıdır.

Kasko Olmazsa ne olur? – Elvankent Rent A Car

Eğer Rent A Car kaskosuz araç kiralayan bir firmadan araç kiralayıp bir kazaya karıştı iseniz hem ferdi kaza teminatlarınızdan faydalanamaz , hemde kazaya karışan aracın tüm masraflarını ödemek durumunda kalırsınız.

Kasko Devreye Girmesi için Hangi Şartlar Geçerlidir? – Elvankent Oto Kiralama

Kiralanan araçta rent a car kaskosu bulunuyorsa poliçenin devreye girmesi için araç sürücüsünün alkolsüz olması, sürücü belgesinin en az iki yıllık olması ve kaza raporunun tutulması zorunludur.

Hasar Durumlarında İkame Araç Hizmetini Kapsar mı ? – Elvankent Araç Kiralama

Rent A Car Kasko Poliçelerinde ikame araç teminatı bulunmamaktadır. Ek teminat ile ikame araç alabilirsiniz.

Full Kasko Ne demek ? – Elvankent

Full kasko rent a car kaskosundaki %5-%7 arasında değişen muafiyet bedellinin sürücüye aksettirilmeden karşılanmasıdır. Küçük hasar veya mini hasar kaskosu olarak da adlandırılmaktadır.Mini hasar kaskosunda cam kırılması, lastik patlaması veye diğer küçük hasarlar onarılmaktadır.

Kaza Durumlarında Aracın İş Kaybını Rent a Car Firmasına Kasko Öder mi? – Elvankent Araba Kiralama

Kullanım Gelir Kaybı Teminatının alınmasıyla kazaya uğrayan aracın çalışmadığı günler teminat dahilinde değildir. Bu sebeple Elvankent Rent a Car İş gücü kaybını müşteriden talep eder.

Rent A Car dan alınan araç Gelin veya Sünnet arabası olarak kullanılabilir mi? – Elvankent Kiralama

Kiralanan araç sünnet aracı veya gelin arabası olarak kullanılabilir. Aracı süsletebilir, isteğiniz doğrultuda ekleme yapabilirsiniz.

Trafik Cezaları Nasıl ödeniyor ? – Elvankent TR Filo Oto Kiralama

Kiraladığınız araçla kiralama sürecinde trafik cezası kesilirse, bildirim yapılması halinde peşin olarak ceza tutarı kiracıdan talep edilmektedir. Rent a car a 15 gün içerisinde tebligat gelebilmektedir. Bu durumda ise 15 gün içerisinde trafik cezası kiracıdan talep edilmektedir.

Araç Kiralama esnasında yakıt durumu nedir? – Elvankent Araç Kiralama Firması

Kiraladığınız aracın deposu ne durumdaysa o şekilde kiralama firmasına teslim edilmelidir.Full depo teslim aldığınız araçlar dolu şekilde , boş depo veya diğer doluluk oranlarında kiraladığınız araçlar ise aynı teslim aldığınız şekilde teslim etmelisiniz. Temizli durumu da aynı şekilde kurallaştırılmıştır. Eğer araç temiz ise teslim ederken temiz olmalıdır. Eğer kirli aldıysanız kirli teslim edebilirsiniz. Rent a car aracı eğer temiz verilip, kirli dönüş yaparsa yıkama ücreti talep edilebilir.

Aracı başka  lokasyona teslim edebilir miyiz ? – Elvankent Oto Kiralama Firması

Aracı istediğiniz lokasyondan teslim alabilir, istediğiniz lokasyona teslim edebilirsiniz. Havalimanları, oteller, turizm tesislerine araçları teslim edebiliriz, isterseniz geri dönüşte aracı bırakabilirsiniz. Bu durumda Ankara dışındaki tüm lokasyonlarda ve Esenboga Havalimanında drop tarifesi uygulanmaktadır. Kilometre başına 0,95 veya 1 tl arasında değişen drop ücretleri bulunmaktadır. Rent a car firmasından konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

batıkent oto kiralama

Batıkent oto Kiralama

Batıkent oto kiralama olarak yenimahalleye bağlı batıkent ilçesinde araç ve araba kiralama hizmeti veriyoruz. Siz değerli müşterilerimize her daim sorunsuz ve kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz.

Batıkent Oto Kiralama – Batıkent Araç Kiralama

Bugün araç kiralama, hem bireyler hem de kurumlar için giderek daha çok önem kazanan bir ihtiyaç haline gelmiştir. Turizmin gelişmesi, havayolu taşımacılığının daha popüler hale gelmesi ve havalimanı sayısının artması ile hem uzun dönem araç kiralama hem de kısa dönem araç kiralama alanlarında talebin artmasını sağlamıştır.

Özellikle son yıllarda turizm sektörü, araç kiralama hizmetinden ayrı düşünülemiyor. Çünkü araç kiralama, transfer, şoförlü araç kiralama gibi hizmetler hem dünya genelinde hem de Türkiye’de söz konusu olan tatil, iş seyahati, yolculuk ve turizm kavramlarıyla oldukça iç içe.

Bugün dünyada, ülkemizde de hizmet veren birçok araç kiralama şirketi var. Hem uluslararası, hem ulusal hem de bölgesel hizmet veren çok sayıda firma içinden tercih yapmak ise bazen oldukça zor olabiliyor.

Batıkent Oto Kiralama – Batıkent Rent A Car

Bu yazımızda, araç kiralarken dikkat edilmesi gereken hususların üzerinde duracağız.

Aracınızı mutlaka yasal ve kurumsallığını kanıtlamış firmalardan kiralayın.

Kiralama yapacağınız şirketin servis ve bakım konularındaki hizmetlerini göz önünde bulundurun.

Kiraladığınız aracın kilometresini kontrol edin.

Güvenliğiniz için, az kullanılmış ve yeni araçları tercih edin.

Çocukla birlikte seyahat ediyorsanız, çocuk koltuğu istemeyi unutmayın.

Kiraladığınız aracın yaşını kontrol edin.

Araç kiralanırken bir arıza ya da hasarı olup olmadığını kontrol edin. Farların ve tüm ışıkların çalıştığından emin olun.

Araç kiralama sözleşmesini dikkatle inceleyin.

Kiraladığınız araca ödediğiniz fiyata nelerin dâhil olduğunu öğrenin.

Aracın kasko ve diğer sigortalarının tam olduğundan emin olun.

Kaza halinde hangi yolun izleneceği ve ne tür belgelerin gerektiği konusunda detaylı bilgi alın.

Acil bir durumda hangi numarayı ve kimi arayacağınızı öğrenin.

Batıkent Araç Kiralama – Batıkent Oto Kiralama – Batıkent Araba Kiralama

Batıkent Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yenimahalle’ye bağlı bir semt olan Batıkent, aslında Yenimahalle’nin yarısından fazlasını oluşturur. Bir modern yapılaşma projesi olarak kurulan Batıkent, gittikçe değeri artan bir semttir. Bu yüzden konut kredisi ile ev almak isteyenlerin de son yıllarda oldukça dikkatini çeken bir bölge oldu.. Batıkent’te ev almadan önce bilmeniz gerekenleri anlattık.

Ulaşım – Batıken Oto Kiralama – Eryaman Oto Kiralama

Batıkent, Ankara’nın merkezine uzak olarak düşünülür, fakat metro sayesinde aslında Ankara’da her yere yakın bir semttir. Metro ile her yere kolayca ulaşım şansınız bulunuyor. Ayrıca dolmuş ve otobüs seçenekleri de Batıkent ulaşımını oldukça kolay bir hale getiriyor. M1 ve M2 metro hatlarının son durağı olan Batıkent, her geçen yıl gelişerek kendi kendine yetebilen bir semt olmayı başarıyor. Birçok şeyi Batıkent’ten hiç ayrılmadan da yapabilirsiniz. Kısacası şehre kolay ulaşabileceğiniz ve aynı zamanda da şehir hayatından uzakta yaşayabileceğiniz bir yer olarak Batıkent oldukça iyi bir tercih.

Doğa ve spor – Batıken Oto Kiralama

Batıkent, Ankara’nın en yeşil semtlerinden biridir. Yürüyüş yapılabilecek birçok alan, keyifli aktiviteler yapılacak parklar, spor için uygun yeşil sahalar ve fitness aletleri gibi birçok unsur, spor ile dolu  bir yaşam sunuyor. Batıkent‘te yaşamak, doğa ile iç içe yaşamak anlamına geliyor. Özellikle çocuklu aileler için oldukça iyi bir seçenek, çünkü çocukların sokakta oyunlar oynama ve eğlenme olanağı Batıkent’te hala devam ediyor. Bisiklet kullanmak için de imkanlar bulabileceğiniz Batıkent, doğadan uzaklaşmadan  spor aktiviteleri için uygun bir semt.

Batıkent’ten Ev Almak İyi Bir Yatırım mı?

Batıkent’in özellikle Turgut Özal Mahallesi, Ankara’nın en gözde yerlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Hem şehirden uzak huzur dolu yaşamı hem konforlu yaşamanızı sağlayan mimari seçenekleri hem de kolay ulaşımı ile Turgut Özal Mahallesi, yatırım yapmak için oldukça doğru bir bölge. İyi planlanmış bir bölge olması, gittikçe karmaşık bir hale gelen inşaatlara karşı tercih sebebi oluşturuyor. Bu yüzden konut kredisi ile burada sahip olacağınız evde isterseniz kendiniz yaşayabilir, isterseniz de kiraya verebilirsiniz.

tr filo araç kiralama

Araç Kiralama nedir ?

Araba kiralama kısa ve uzun vadede, bir aracın kullanım haklarına satın alma olmaksızın belirli bir ücret karşılığında sahip olmaya denilmektedir. Araç kiralama için halihazırda günlük kiralama ve uzun dönemli kiralama olarak ikiyi ayrılmaktadır.

Araba Kiralama Hangi Şekillerde Yapılabilir ?

Araç kiralama ihtiyacına bağlı olarak günlük ya da haftalık kiralama genelde turistik ve acil ihtiyaç sebepleriyle tercih edilmektedir. Günlük kiralama daha çok havaalanlarında ve daha sonra da tren istasyonu ve otobüs terminalleri gibi şehir ve ülke dışı seyahat trafiğinin bulunduğu yerlerde teklif edilmektedir. Bunun yanısıra internetten ve şehir içerisinde bulunan bazı kiralama noktalarından da araç kiralama yapılabilmektedir.

Diğer bir ihtiyaca yönelik araç kiralama ise uzun dönemli araç kiralamadır. Bu tip oto kiralama daha çok firmalar tarafından ekonomik sebeplerle tercih edilmektedir. Çünkü bir çok araç kiralama firması filo kiralama hizmeti sunmaktadır ve bir kaç yıllık süreçte düşünüldüğünde firmalar için araç kiralama, satın almaktan daha düşük fiyatlı bir seçenek olmasının yanı sıra otomobil yenileme masrafları ve yeni araç kullanımı göz önünde bulundurulduğunda daha cazip bir seçenek olarak göze çarpar.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır? Araç Kiralamada Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Araç kiralama için yanınızda getirmeniz gereken tek belge ehliyetinizdir. Daha sonra ödeme yaptıktan sonra bir araç kiralama sözleşmesi imzalamanız da gerekmektedir. Böylece aracı teslim aldığınız, bu sözleşmeyle yasallaştırılır. Bu prosedür firmaların araba kiralaması durumunda biraz daha farklı olabilmektedir. Bu sözleşmede aracın kiralandığı saat, tarih, kira bedeli ve aracın teslim edilmesi gereken tarih de yazılmıştır.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, aracın teslimatının gecikmesi durumunda ödenecek ceza bedelidir. Bu bedel genelde bir günlük kira bedelidir. Ayrıca, yine dikkat edilmesi gereken bir husus da araca yakıtın kiralayan kişi tarafından tedarik edilmesidir. Çünkü, kiralama ücretine aracın yakıt ücreti dahil değildir. Bunun dışında araç kiralamada herhangi bir zorluk bulunmamaktadır.

Ayrıca, tanınmış firmalardan araç kiralanması yeni ve daha iyi durumda araç kullanmak ve kasko hizmetinin kalitesi konusunda da avantaj sahibi olmak anlamına gelebilir. Çünkü, bu kaskolar oluşması muhtemel herhangi bir kaza durumunda hasarın karşılanması anlamına gelmektedir.

sincan oto kiralama

Sincan Oto Kiralama

Sincan oto kiralama , ekonomik fiyat politikası, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışıyla , kısa bir sürede pazar payını önemli ölçüde artırarak , bugün sektörün önemli markalarından biri konumuna ulaşarak, Ankara’ nın en güvenilir ve saygın firmaları arasında yerini almıştır.

Sincan Oto Kiralama – Sincan Araç Kiralama

Sincan oto kiralama, yurt dışından gelen yerli yabancı turistlere araç kiralama konusunda büyük kolaylık ve havaalanı hizmeti ile ülkemizden memnun ayrılma konusunda kendi üzerine düşen görevi başarı ile sürdürmektedir.

Sincan oto kiralama ,günlük oto kiralama, transfer, şoförlü servis, lüks oto kiralama faaliyetlerinin yanı sıra şirketlere bir aydan üç yıla kadar uzun dönem ve filo kiralama hizmetleri sunmakta ve bu konuda büyük avantajlar sağlamaktadır.

Sincan Rent A Car – Sincan Oto Kiralama

Bugün Sincan oto kiralama oto sayısı ve çeşitliliği ile, çok yönlü ihtiyaçlarınızı sorunsuz olarak karşılama imkanı sağlar.

Sincan Oto Kiralama – Sincan Araba Kiralama

Yatırım Tasarrufu
Araç satın almak doğrudan yeni bir yatırımdır.Sincan oto kiralama’ dan kiralamak, yatırım bedelini tasarruf etmenizi sağlar veya finansman giderlerinden kurtarır.

Alımda Zaman Tasarrufu
Aracınızın tescil islemleri ile Sincan oto kiralama ilgilenir, siz zamandan tasarruf sağlarsınız

Personel Tasarrufu

Satın aldığınızda, sadece araç değil, filo yönetimi için de personel ihtiyacı ortaya çıkar. Sincan oto kiralama’ nın profesyonelleri, filonuzu adınıza yönetir.

Yatırımı Giderleştirme
Satın alınan bir aracın bedeli ancak 5 yılda giderleştirilebilir. Kiralandığında ise her ay faturalarınızı gidere atabilirsiniz.

Katma Değer Vergisi
Satın alınan bir aracın KDV’si ( %25 ) sabit kıymet haline gelerek mal bedeli ile birleşir. Ödenecek KDV’ inden mahsub edilemez. Kiraladığınizda, her ay KDV tutarını mahsub edebilirsiniz.

Arıza ve/veya Kaza
Arzulanmayan kaza ve arıza hallerinde, hiç olmayacakmış gibi davranır, önlem almazsınız.

Satın aldığınızda, kullanılamayacak durumdaki aracın yerine hemen, eşdeğerde ya da daha üst kategori bir araç almanız zordur.

Kiraladığınızda  Sincan oto kiralama size bu olanağı sunmaktadır. Bu hem zaman hem de yatırımdan tasarruf demektir.

Sincan Filo Kiralama – Sincan Kiralama – Oto Kiralama Sincan

Sincan Tarihi – Sincan Oto Kiralama

        Sincan’ın ilk yerleşik tarihi ve uğradığı değişimler hakkında belgeye dayanan kesin bilgiler bulunmamaktadır. Sincan ile ilgili ilk belge 31.12.1892 yılında İstanbul-Bağdat tren yolunun Sincan köyden geçmesi ile başlar. Sincan çevresinde yapılan bazı kazılarda Selçuklulara ait eserlerin bulunması XI. Yüzyılda Sincan ve çevresinde yerleşim olduğuna dair önemli ipuçları vermektedir. 1926 Devlet Demir Yolları arşivlerinde Hattın devamında 8-10 hanelik bir köy, hatta yakın olan bir de cami var şeklinde yazılmaktadır.

        Cumhuriyetin ilk yıllarında 28 hane ve 1 mescitten ibaret olan Sincan 1935 Yılında yapılan nüfus sayımında Sincan’ın nüfusu 305 kişi olarak tespit edilmiştir. Sincan’ın bilinen tarihi ise 1936 yılında Ankara Valiliği tarafından örnek köy olarak planlanıp, 1938 yılında ise Romanya’dan gelen 100 göçmen ailesinin yerleştirilmesi ile başlamaktadır. 1950 yılında nüfusu 1258’e ulaşmıştır.

        Sincan İstanbul-Ankara Tren yolu ile Ankara-Beypazarı-Ayaş Devlet Karayolu üzerinde olması nedeniyle kısa zamanda hızlı bir şekilde gelişmiş olup buna paralel olarak 1956 yılında Yenimahalle İlçesine bağlı Bucak Merkezi haline dönüştürülmüş ve aynı yıl içinde de Belediye teşkilatı kurulmuştur. 30.11.1983 tarih ve 2963 Sayılı Yasa ile Sincan İlçe haline dönüştürülmüştür Bakanlar Kurulu’nun 08.03.1988 gün ve 88/12721 sayılı kararı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alınmıştır.

İdari Durum Sincan Filo Kiralama – Tr Filo

        Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 5747 Sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince İlçemize bağlı Yenikent İlk Kademe Belediyesi ile, Polatlı İlçesine bağlı Temelli İlk kademe Belediyesi tüzel kişilikleri kaldırılarak mahalleleri ile birlikte Sincan İlçesine Katılmıştır.(Aynı yasanın geçici 2.maddesi gereğince tüzel kişiliği ilk Mahalli İdareler Genel seçimi yapılan.29.03.2009 tarihi itibarı ile sona ermiştir.) Böylelikle Sincan ilçesi 57 mahalleye ulaşmıştır. (13 mahalle Yenikent İlk Kademe Belediyesinden, 15 mahalle ise Temelli İlk Kademe Belediyesinden) Sincan ilçesinin beldesi ve köyü bulunmamaktadır.

Sincan Kiralama – Sincan Oto Kiralama – Sincan Araç Kiralama

“Şen, canlı i̇nsanların yurdu” anlamına gelen Sincan, tarihî İpek Yolu’na yakındır. Daha önce yapılan bu araştırmalarla beraber, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Anadolu Medeniyetleri Müzesi tarafından Sincan ve köylerinde yüzey araştırmaları yapılmış ve buradaki ilk yerleşimin milattan önce 5500’lü yıllara yani Kalkolitik Çağ’a kadar gittiğini tespit edilmiştir. Sincan’da Genç Roma ve Erken Bizans Dönemi kaya yerleşimleri ortaya çıkmıştır. Esenler köyünde aslan heykeli, üzüm tekneleri, İncilik köyünde bulunan küp ve sütunlar ile Saraycık köyündeki aslan heykeli, Yenikent Kesiktaş’taki kaya oluşumu mezar ve mağaralar bu dönem eserlerindendir. Sincan ve köyleri Osmanlı Dönemi’nde küçük tipik Anadolu köyleridir. Dolayısıyla günümüze kadar ulaşabilecek mimari ve sanat değeri olan eserler çok fazla değildir. Sincan ve köylerine ait tarihî bilgileri, eski eserlerden çok yazılı kaynaklardan; Osmanlı kronikleri, tahrir defterleri, evkaf defterleri gibi arşiv defterlerinden elde edilmiştir.

Sincan Oto Kiralama – Sincan Rent A Car

Sincan’ın kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber 17. yüzyıl arşiv kayıtlarında Sincan köyünün adına rastlanmaktadır. 26 Haziran 1926 yılında yürürlüğe giren 404 sayılı kanunla Polatlı ilçesi kurulmuştur. Zir köyü ise bucak yapılmıştır. Sincan ise buraya bağlanmıştır. Daha sonra Etimesgut 1928’de bucak olunca Sincan köyü Etimesgut’a bağlanmıştır. Yurt dışından gelen (Romanya ve Bulgaristan) göçmenlerle, 1950 yılında nüfusu 1.258’e ulaşmıştır.

Sincan Filo Kiralama – Tr Filo Sincan Kiralama

Sincan’a 100 hanelik Romanya Köseabdi’den göçmenler getirilmiştir. Bunlar Sincan’a gelirken lale soğanları ile birlikte gelmişlerdir. Bu nedenle de Sincan denildiğinde öncelikle akla lale ve lale bahçeleri gelmektedir. Soydaşlarımızın buraya yerleştirilmeleri ile tipik bir göçmen köyü görünümünü alan Sincan, İstanbul -Ankara tren yolu ile Ankara-Ayaş devlet karayolu üzerinde olması nedeniyle kısa zamanda hızlı bir şekilde gelişmiş, 1956 yılında bucak merkezi hâline getirilmiş, aynı yıl merkezde belediye teşkilatı kurulmuştur.

Nüfusu hızla artan Sincan bucağı 30 Kasım 1983 tarihinde çıkartılan 2963 sayılı kanunla ilçe haline getirilmiş, daha sonra da 8 Mart 1988 tarih ve 88/12721 sayılı bakanlar kurulu kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine alınmıştır.

Sincan kiralama firması olarak siz değerli müşterilerimizi en yakın ofislerimize bekliyoruz.

etimesgut oto kiralama

Etimesgut oto Kiralama

Etimesgut oto kiralama olarak şunu iyi biliyoruz ki müşteri memnuniyeti bu devirde herşeyin üzerinde olmalı o yüzden her geçen gün kendimizi daha çok geliştiriyoruz.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut Araç Kiralama

Ankara Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık ikinci şehridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentidir. Geniş step bir alana kurulu şehrin ilk adının Anküra olduğuna dair kaynaklar bulunur.Galatların Mısırlıları denizde yenmesi nedeniyle, şehre gemi çapası anlamına gelen bu kelimeyi koydukları iddia edilir. Fakat başka bir iddiaya göre Frig prensi Midas bu kelimeyi bulmuştur. Daha sonra kelime Engürü, günümüzde ise Ankara şeklini almıştır. Ankara köklü geçmişine, mitolojik hikayeleri de sığdıran özel bir şehirdir.

Ankara’da ilk yerleşim zamanı ile ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte Hititler zamanında yerleşik düzene dair kalıntılar bulunmuştur. Daha sonra Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Selçuklular, Moğollar, Osmanlı bölgede egemenlik kurmuştur. 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Cumhuriyeti başkenti ilan edilmiştir.

Ankara’daki Tarihi Mekanlar- Etimesgut Oto Kiralama

Ankara tarihin her döneminde egemen olan taraf için stratejik bir öneme sahip olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti mücadele yılları ve sonrasında da önemli bir konumda olmuştur. Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefat ettikten sonra, mezarı yine bu şehre yapılmıştır. Anıtkabir Rasattepe’de yer alan, Türkiye Cumhuriyeti için en önemli tarihi mekanlarındandır. Atatürk’ün aramızdan ayrılışından sonra naaşı ilk Etnografya Müzesi’ne götürülmüştür. Fakat böyle büyük bir lider için bir anıt yapılması kararlaştırılıyor ve 10 Kasım 1953 yılında mezarı Anıtkabir’e taşınıyor.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut Rent A Car

Anıtkabir çoğunlukla mermer bir yapı olup, Misak-ı Milli Kulesi, Aslanlı Yol, İstiklal Kulesi, Hürriyet, Mehmetçik, Zafer, İnkılap, Barış, Yol adlı sekiz kuleden meydana gelir. Atatürk’ün mezarı ise Şeref Salonu’nda yer alır. Yılın farklı zamanlarında çok fazla ziyaretçiyi ağırlar. Ayrıca Cemal Gürsel, İsmet İnönü ve 27 Mayıs şehitlerinin mezarları da içerde bulunur.

Anıtkabir ile birlikte Ankara Kalesi, şehrin sembollerinden biridir. Kale yapıldığı tarihten itibaren değişen medeniyetlere rağmen onarılmış, günümüze kadar kalmıştır. Kale aynı zamanda Ankara panoramasını sunar. Yassıhöyük Köyü’nde yer alan Gordion Antik Kenti, Ankara’nın geçmişinden büyük izler taşır. Antik kent, Frigya Krallığı’nın başkentidir. Kendi döneminin en önemli pazar yerlerinden biridir. Yine antik dönemde kalma olan Augustıs Tapınağı Ankara’nın önemli yapılarındandır. Roma döneminden günümüze kalmıştır. Tapınak Bizans zamanında yenilenmiş, kiliseye çevrilmiştir.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut TR Filo Kiralama

Gavurkale Hitit döneminde önemli bir ibadet yeridir. Frigler hakimiyet kurunca önemini korumaya devam etmiştir. Tanrı ve tanrıça kabartmaları dikkat çeken özelliğidir. Ulus’ta bulunan Belkıs Minaresi, Roma İmparatoru Julian için dikilmiştir. Sütun hala eski yerinde muhafaza edilmektedir.

Ankara’nın Doğal Güzellikleri – Etimesgut Rent Kiralama

Geçmişi çok eskilere dayanan şehir Ankara mekanları dışında doğal güzellikleriyle de görülmeye değerdir. Şehirde deniz yoktur, fakat doğanın diğer güzelliklerine sahiptir. Göller, dağlar, nehirler, yaylalar deniz şehrini aratmazlar. Sert bir iklime sahip Ankara’da kışın Elmadağ Kayak Merkezi’nde kayak yapılır. Ocak-Mart ayları arasında kayak yapılır.

Gölbaşı’nda yer alan Tuluntaş Mağarası 5 kilometreden fazla bir uzunluğa sahiptir. Mağaraya girildiği anda hayranlık uyandıran sütun, sarkıt, dikitler bulunur. Mağaranın milyonlarca yıl önceden günümüze kadar var olduğu düşünülüyor. Fakat bulunuşu oldukça yenidir. 1992 yılında yol çalışmaları için patlatılan dinamittten sonra tesadüfen bulunmuştur. Patlama nedeniyle mağara zarar görse de çok büyük bir alan kapladığı için, zarar görmeyen yerleri çoğunluktadır.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut Filo Kiralama

Akarsular ve Eymir Gölü ile beslenen Mogan Gölü Ankara’da manzara yok diyenlere adeta cevap niteliğindedir. 2008 yılında gölün oksijenlenmesi için Kızılırmak’tan su alınmıştır. Gölün güzelliğinin yanında hemen bitişiğinde bulunan par, kuşların yumurtlama yeridir. Gölde ayrıca ziyaretçiler için dinlenme yerleri bulunur. Bir diğer kuş cenneti de Nallıhan’dır. Nallıhan Kuş Cenneti 190’dan fazla kuş türüne ev sahipliği yapar. Aladağ Çayı ve Sarıyar Barajı’nin birleşim noktasında yer alır. Farklı türden kuşları ve doğayı fotoğraflamak için ideal bir yerdir.

İçinde yer alan göl ve yemyeşil bitki örtüsüyle Eğriova Yaylası Ankara’nın büyüleyici yerlerindendir. Gölde balık tutmak ve hemen yanında yer alan ormanda yürümek serbesttir.

Ankara’da Spor ve Macera – Etimesgut Araba Kiralama

Ankara İstanbul gibi büyük bir şehir olduğu için, doğa sporları ile öne çıkmamıştır. Böyle şehirler genelde iş ve yaşam imkanlarıyla öne çıkarlar. Yine de sahip olduğu bitki örtüsünü değerlendirmek isteyen çok fazla insanın uğrak yeridir. Yürüyüş ve dağcılık Ankara’da en çok tercih edilen aktivitelerdir. Çeşitli spor kulüpleri hafta sonları veya yılın belirli zamanları doğa yürüyüş turları düzenlemektedir.

Etimesgut Tarihinde Güzellikleri Barındırmaktadır.

Ankara’nın merkez ilçelerinden Etimesgut, ilk çağlardan itibaren iskana açık, insan yerleşmelerinin olduğu bir yerdir. İlçe hudutları dâhilinde bulunan pek çok höyük, Kalkolitik, Eski Tunç Çağı, Demir Çağı, Hitit, Frig, Roma ve Bizans dönemlerine ait antik malzemelerin bulunmuş olması bu durumun açık bir göstergesidir. Ankara ve çevresinde Alt ve daha çok Orta Paleoitik dönemlere ait çeşitli eserler bulunmuştur.

Bunlardan Eryaman/4.Etap ile Etimesgut/Yapracıkta Prehistorik yaşam olduğunu belirten eserler tespit edilmiş; Arkeolog Nurettin Can Gülekli tarafından Şehit Ali Köyü’nde Çatalhöyük bulunmuştur. Etimesgut’ta “Emeksiz Çiftliği”nde bulunan (Buluç, 1981:423) Arslan kabartması ise Hititlerle Frigyalılar arasındaki geçiş dönemi eseri olarak değerlendirilmektedir. Roma Hac Yolunun (Pilgrims Road) geçtiği Etimesgut ve Eryaman bölgesinde, bu yolun kilometre taşlarının (mile stones) bulunduğu tespit edilmiştir (French, 2012:180-181, 258). Mamboury, Ankara Gezi Rehberi adlı eserinde Etimesgut’u şöyle anlatır: “İstasyonun yanından aşağı inen yolun sağ tarafında, kuzeyden güneye yönelmiş en fazla 10 m. yüksekliğinde, 120 m.’ye 80 m. boyutlarında hafif eliptik biçimli bir tepecik göze çarpar.

Etimesgut Oto Kiralama – TRFİLO Oto Kiralama

Etimesgut oto kiralama Bu, Frigyalılar, Romalılar, Bizanslıların ikamet ettikleri eski bir Hitit şehri ya da “Höyük”tür. Buraya ilk defa 1928’de geldiğimizde, etrafında farklı heykel kalıntılarıyla çevrilmiş, görkemli aslanı görebilmeyi amaçlamıştık: oyma kenarlı Roma sütun başlığı, Lidyalılara ait bir lahit parçası, Selçuklulara ait sarkıt şeklinde friz kalıntıları, Osmanlı boruları ve kırmızımtrak, kahverengimsi, siyahımsı, kahve kırmızı renkli koruyucu bir sırla kaplanmış, etrafa saçılmış bir sürü Hitit ve Frig çanak çömleği. Talebimiz üzerine Müzeler Genel Müdürü tarafından kaldırılan aslan, Augustus Tapınağı’ndaki Eski Taş Müzesi’nde bulunmaktadır. 2×0.95×0.35 m. boyutlarında, yöreden çıkan bazalt döşeme taşı üzerine basit bir rölyefle ve üst zeminde dört gömme delik taşıyan bazalt bir kapak taşı üzerine zarif bir kabartmayla oyulmuş aslan, sağa doğru gidiyor gibi gösterilmiştir. Yürüyüşü asil ve sakin, kuyruğu havada, sağlam ve iyi yontulmuş kafası açık bir ağza sahip; bütün kaslar, özellikle uygun ve vurgulu arka bacak kasları başarılı bir çalışmayı göz önüne seriyor; Asurlulara ait eserleri hatırlatıyor.

Bu durumda, önemli bir eski yerleşim yerinde ya da konutu süsleme imkânına sahip bir prensin sarayında duruyoruz. Yeraltına gömülü başka taşların olması da mümkün.

Bu, her halükârda, Ankara Bölgesi’nin Hitit döneminde oldukça kalabalık olduğuna dair tartışılmaz bir kanıttır” (Mamboury, 2014:291). 

eryaman oto kiralama

Eryaman oto Kiralama

Eryaman Oto Kiralama her daim ekonomik fiyatlarla hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Son dönemlerde yapılan kampanyalar araç kiralama sektöründe büyük yankı uyandırmıştır. Sektörün eski işletmeleri arasında yer almanın avantajıyla sizlere en iyi fiyatları yansıtmaktayız. Son model arabaları ekonomik fiyatlarla kiralamayı düşünüyor ve eşsiz hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Eryaman Oto Kiralama – Eryaman Araç Kiralama

İşinde uzman ekibimiz siz değerli eryaman araç kiralama hizmeti alan müşterilerimize kaliteli bir hizmet sunuyor. Günün her saatinde eryaman oto kiralama talebinde bulunabilirsiniz. Ekibimiz sizlere dilediğiniz saatte araç teslimatı yapmaktadır. En dikkat ettiğimiz konulardan birisi araç teslimat saatleridir.

Eryaman Rent A Car – Eryaman Oto Kiralama

Eryaman Oto Kiralama ayrıcalığıyla son model arabalar kiralamak artık çok kolay. Web sayfamız ayrıcalığıyla kolay bir şekilde ön rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Son model araçlar için daha fazla vakit kaybetmeden sizlerde sadece bir kaç adımda online araç kiralama talebinde bulunabilirsiniz. 

Eryaman Oto Kiralama Avantajları

Eryaman ; Etimesgut Ankara’nın batısında yer alır 2015 verilerine göre nufusu 527.959 dir. Bölgenin en büyük sembolü şüphesiz  Eryaman semtinde bulunan Göksü  Göletidir. Yapracık, Güzelkent, Elvankent (Atakent),  Eryaman, Emirler, Bağlıca ve Elvan Mahallesi en düzenli bölgeleri olarak gösterilebilir.

Ankara’nın gelişmiş diğer ilçelerine göre arsa fiyatları daha ucuz olduğunu söylemek yanlış olmaz bununla paralel olarak ev kiraları ve fiyatları da Yenimahalle ve Çankaya gibi ilçelere göre daha uygundur.

Etimesgut’un Tarihi – Eryaman Tr Filo Kiralama

Etimesgut’un tarihine dair en önemli bulgular 1991 yılında Eryaman semtindeki Göksu Göleti’nin modernize çalışmaları sırasında ortalama MÖ 4000 yıllarına ait önemli arkeolojik bulguların  bulunması sonucu o dönme ait çanak, çömlek gibi  araştırmacılar tarafından Etimesgut’ta yaklaşık 40.000 yıldır insanların yaşadığı belirlenmiştir.Etimesgut’un şuanki bölgesinde ilk olarak Frigyalılar’ın yaşadığı ise yine arkeoloji kazıları sonucu bulunan Frigya  Aslanı ile belirlenmiştir. Bilinen ilk ismi Amaksis olan ilçenin daha sonra Ahi Elvan gibi büyük bir zat dan dolayı Elvanköy olarak almıştır ve en son olarak adı Etimesgut olarak değiştirilmiştir.

20 Mayıs 1990 tarihinde ilçe olmuştur ve ilke belediye seçimini de 19 Ağustos 1990 tarihinde yapmıştır. Bugün Etimesgut Türkiye’nin 2. Ankara’nın 1. En hızlı gelişen ilçesi durumundadır. Bölgede insanların ihtiyacını karşılayacak her şeye ulaşmak mümkündür konser alanlarından , kültür ve kongre merkezlerine , sinemalar, yüzme havuzu son dönemde ülke genelinde oldukça moda olan AVM ler bölgede  Optimum AVM, Dolphin AVM, Göksu AVM, Ankor AVM, Arasta AVM, Galaxy AVM, Gimsa AVM, Evsa AVM adı ile yer almaktadırlar.

Eryaman Filo Kiralama – Tr Filo Kiralama Eryaman Oto Kiralama Fırsatı

Etimesgut Konumu Ve Ulaşım

Ankara – İstanbul ve Ankara – Ayaş yolları üzerine kurulu ilçeye kara yolu ile gelmek isteyenler İstanbul yolunda geliyor ise Şaşmaz kavşağından, Eskişehir yolu üzerinden geliyor ise Zırhlı Birlikler kavşağından, Ayaş yolundan geliyorsa Şeker Fabrikası önü ve çevre yolu bağlantı girişinden  ilçe ulaşabilirler.

Etimesgut tarihi İpek Yolu üzerinde kurulmuştur. Bugün de Ankara – İstanbul demiryolu, Ankara – Ayaş ve Ankara İstanbul karayolu Etimesgut’tan geçmektedir. Ayrıca Ankara – Eskişehir karayolu ilçenin güney sınırını teşkil etmektedir. Ankara otobanı çevre yolunun büyük bir bölümü Etimesgut sınırları içerisindedir.  İlçeye dolmuş yada otobüs ile ulaşım sağlamak isteyenler Eskişehir yolu ve İstanbul yolu üzerindeki güzergâhlarında ki durakları kullanabilirler. Banliyö treni de ilçenin tamamına ulaşım sağlamaktadır.

Eryaman Otomobil Kiralama – Eryaman Oto Kiralama

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı oldukça  büyük ve sürekli büyümeye devam eden bir semttir. Semtin adı Eryaman köyü üzerine kurulduğundan buradan gelmektedir. Dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından TOKİ’ye yaptırılan semt 2005’ten sonra yine TOKİ tarafından inşa edilmeye devam etmiştir.


Etimesgut ilçesinin mahalleri (Göksu,  Şeyh Şamil, Şeker, Şehit Osman Avcı, Tunahan, Güzelkent, Eryaman, Yavuz Selim, Altay) ile Yenimahalle ilçesinin mahallesi olan Susuz mahallesinin birleşmesinden oluşmuştur.


Bölgede ilk başlarda etaplardan oluşmuştur  1+1 stüdyo diye adlandırılan evlerin çokluğu günlük kira yönünde semtin çok ilgi duyulan biyer olmasını sağlamıştır ayrıca bu küçük evlerin eşyalı ve çabuk ısınması öğrencilerinde ilgisini oldukça çekmetedir. 2014 verilerine göre bölgenin nufusu 41.178 ulaşım açısından türlü sıkıntılar yaşansada metronun tamamlanması ile bu sorun kısmen giderilmiştir.

Eryaman TrFilo Kiralama – Eryaman Filo Kiralama – Eryaman Araç Kiralama

Elvan Kent Hakkında Bilgi – Eryaman Araba Kiralama

2004 yılında resmi adı Atakent olarak değiştirilen Elvankent, Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı bir semttir . Bölgeye ilk toplu konutu Emlak Bankası yapmıştır sonrasında bunu diğer kooperatifler takip etmiş ve gittide büyük bir semt olmuştur.

Eryaman Tr Filo Oto Kiralama – Eryaman Araç Kiralama

Kiepert’ın çizmiş olduğu haritada Etimesgut’un olduğu yer “Amaksyz (Akmasyz)” olarak belirtilirken bağlı köylerinden bazılarına da yer verilir: “Alvan, Baghlydja, Emirjaman”. “Etimesgut’un bugünkü yeri Hititler döneminde “Amaksis” olarak adlandırılmıştır. Osmanlılar ise bu yeri “Akmasus” olarak anmışlardır” (Gülekli, 1948).

Eryaman Oto Kiralama Ahi Mesud Etimesgut isminin esin kaynağı olan Ahi Mesud, Osmanlı devrinde Ankara’da yaşayan bir ahi reisidir. Ahi Mesud hakkındaki bilgiler sınırlıdır. Doğum ve ölüm tarihleri konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Ahi Mesud Zaviyesi 1462 yılında oğlu Minnet’in tasarrufunda olduğuna göre bu tarihten önce vefat etmiş olması gerekir.

Onun ismini, Etimesgut Bağlıca Köyüne kurduğu zaviyesi ve oğlu Ahi Sinan’a ait Ahilik şeceresinden öğrenmekteyiz. Mesleği debbağlık (deri tabaklama) olan Ahi Mesud’un Kırşehir’de doğduğu, Ankara’ya da oradan geldiği kabul edilmektedir.

Eryaman Oto Kiralama Ahi Evrenin neslinden geldiği şeklindeki ifadeleri, akrabalık olarak kabul etmek yerine Ahilik bağı, mesleki intisap olarak kabul etmek daha doğru olur. Etimesgut bölgesi için tarihi seyir içerisinde “Amaksyz”, “Amaksız”, “Amaksis”, “Akmasus” isimleri kullanılır. Ahi Mesud’un zaviyesinin Bağluca köyünde olması hasebiyle bu köye bazen, Ahi Mesud ismi de kullanılmıştır. Mayıs 1928’de Atatürk’ün emriyle “Ahi Mesud Örnek Köyü” kurulmuş, Haziran 1928’de “Ahi Mesud Nahiyesi” ismini almıştır. 1930 yılında “Etimesut” ve Aralık 1937’de de “Etimesgut” olarak ismi değişen nahiye, Mayıs 1990’da ilçe statüsü kazanmış ve Ağustos 1990 tarihinde de Eryaman Oto Kiralama Etimesgut Belediyesi kurulmuştur.

Eryaman Oto Kiralama full kaskolu araçları ile 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Blogumuz da kısaca sizlere için eryaman hakkında kısa bilgilerde bulunduk.

Eryaman Oto Kiralama firması TRFİLO KİRALAMA güvencesiyle eryaman ve çevre ilçelere araba kiralama hizmeti sunmaktadır.